Sıcak su ve ısınma sistemleri kombiler tarafından sağlanır ve farklı nedenlerle Kombi arızaları yaşanır. Her ne kadar kombilerin kullanım ömürleri uzun olsa da bazen değişim gerekebilmektedir. Üretgen Kombi Servisi olarak her cihazın tamirini mümkün görmekteyiz. Kombinizin değişimine karar vermeden önce mutlaka profesyonel servis ve bakım hizmetlerimizden faydalanın.

Kombi modelleri her yıl değişebilmekte ve yeni teknoloji ile birlikte üst modelleri kullanıma sunulmaktadır. Çalışma prensipleri ortak olsa da marka, model ve teknolojisine göre farklıklar gösterir. Doğru yerden kombi teknik yardımı alım cihazlarınızı riske etmeyin.

Kombilerde En Sık Görülen Arızalar

Kombiler marka modeli değişsede benzer çalışma prensibine sahip ısıtma sistemleridir. Bu nedenle kullanıcıların yaşamış olduğu sorunlarda birbirine benzerlik taşımaktadır. Kombi servisi merkezimize ulaşan bazı kombi hataları ve arızalarını aşağıda listeledik. Sizinde aynı şikayetleriniz varsa lütfen detayları dikkatlice inceleyiniz.

Kombilerde En Sık Görülen Arızalar

Kombinin Çalışıyor Ama Isı Vermiyor

Kombinin çalışır vaziyette olup ısı vermemesi halinde bir çok farklı sebep etki ediyor olabilir. Kombiden kalorifer peteklerine sıcaklık akışını sağlayan filtrelerde sorun olabilir. Kombi termostatında düşük derece sorunu yaşıyor olabilir. Kombi boru hatları, filtre ve peteklerin gözden geçirilmesi ve temizlenmesi gereklidir. Servise ulaşmadan önce vanalarınında kapalı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Giriş ve çıkış vanaları fark edilmeden kapatılmış olabilir, lütfen vanalarınızı açık olacak şekilde ayarlayınız.

Yukarıdaki detayları inceledikten sonra ve vanaların açık olduğu halde kombi ısı vermiyorsa Üretgen Kombi Servisini arayınız. Kombinin teknik olarak incelenip sorunun çözülmesi en kısa sürede sağlanacaktır. 444 10 69 müşteri hizmetlerini aradığınızda kombi marka ve modelini lütfen belirtiniz.

Kombi Patlamalı Yanıyor

Kombi Patlamalı Yanıyor

Kombide gaz birikmesi nedeni ile gecikmeli yanma yaşanır. Patlamalı yanmanın şiddetli olmasındaki neden bu gaz birikmelerinin sonucudur. Kombi çakmak ayarları ve gaz durumu kontrol edilmesi gerekir. Kombi patlamalı yanma sorunları genelde bakımsız yada bakımı eksik yapılmış kombilerde görülmektedir.

Üretgen Kombi Servis hizmetleri bünyesinde bir çok müşterimiz yıllık periyodik bakım yaptırmak ve bu tür sorunlarla karşılaşmamaktadır. Sizde bize ulaşın hemen kombi bakımını kusursuz şekilde yapalım ve kombinizden en yüksek performansı almanızı sağlayalım.

Sıcak Su Açılınca Peteklerde Aşırı Isınma Oluyor

Kombi sahipleri tarafından bizlere ulaşan servis kayıtlarında en sık karılaşılan sorunlardan biride peteklerin aşırı ısınma sorunudur. Sıcak suyu kullanmak istediğinizde aynı anda kombi petekleri aşırı ısınma yapıyorsa kombiniz kalorifere giden sıcaklığı kapatamıyor demektir. Kombilerde musluk ve radyatörlere giden sıcak su kanalları ayrılmıştır. Sizin kombinizde yaşanan arıza kombideki tüm dengeyi bozacaktır. Sorunun çözümü için size en yakındaki Üretgen Kombi Servis ekibimize şimdi ulaşın.

Peteklerin Altı Isınmıyor

Her ne kadar petek temizliği yıllardır yapılmayan tesisatlarda sıkça görülen bir durum olsa da kombi kaynaklı arızada olabilir. Kombi giriş kısmında bulunan filtrelerdeki tıkanma bu sorunun yaşanmasına neden olabilir. Kalorifer kısmı ayıran vanalarda olası arızalarda da peteklerin kısımları dengesiz ısı yayabilir.

Peteklerin sadece birinde bu sorun yaşanabileceği gibi tüm kombi peteklerinde de bu arıza görülebilir. Bireysel olarak pek müdahale şansınız olmadığından kombi teknik servis ekibimize ulaşınız.

Kombinin Su Kaçırıyor yada Akıtıyor

Kombinin Su Kaçırıyor yada Akıtıyor

Kombinizin su bancısını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. 1.5 Bar olması gereken kombi su basıncı gereğinden yüksek olması durumunda su kaçırma sorunu yaşanabilmektedir. Sisteme fazla su pompanlaması su kaçırma ve su akıtma sorunlarının yaşanmasına neden olur.

Kombi hava tahliye borusu, genleşme tankı arızalanmış olabilir. Bireysel olarak pek fazla çözüm yolu bulunmadığından teknik destek almanız ve sorundan kalıcı olarak kurtulmanız önerilir.

Kombi Gürültülü Çalışıyor

Kombi Gürültülü Çalışıyor

Kombilerde yüksek sesle çalışma şikayetleride sıkça yaşanır. Bunun oluşmasına sebep olabilecek bir çok etken vardır. Kombinin fan motoru arızalanmış veya devir daim motoru sorun yaşatıyor olabilir. Bunun dışında kombideki suda hava oluşmasıda sesli çalışmayı beraberinde getirecektir.

Kombinin gürültülü çalışması bulunduğunuz ortamda yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyecektir. Bizleri arayarak genel bir kontrol yaptırabilir ve sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor

Kombilerde su ısınmama yada sıcak su gelmemesi şikayetleride fazlaca görülür. Bunun nedeni için kombide arıza tespiti gereklidir. Genelde kombi su ayrışmasında sorun olduğu görülsede analize ihtiyaç vardır. Kombinizin üç yollu vanası ekibimiz tarafından detaylı bir şekilde kontrol edilir. Sıcak su hattının tamamı kontrol edilir ve sorun giderilir.