Kombi neden az ısıtır

Kombi neden az ısıtır 5 Neden ve Çözüm

Kombinin az ısınması ve yetersiz performans vermesinde 5 neden etkilidir. Kombi neden az ısıtır 5 Neden ve Çözüm  değerlendirmesini sizin için detaylı şekilde yaptık. Lütfen kombinizdeki gerekli kontrolleri yaptıktan sonra servise danışınız. Kombi uzmanı olmayan kişilerin bu durumda kombi ısı ayar kontrolü yapmalı ve düşük olan durumlarda yükseltmelidir. Bunun dışındaki işlem ve müdahalelere kombi cihaz ve ortam sağlığı için profesyonel kombi servisi  tarafından yapılmalıdır.

Kombi ısı ayarını yükselttiğiniz halde hala kombi az ısıtıyor diyorsanız servimizi 444 10 69 bu numaradan arayınız. Kombideki arızanın öncelikle tam tespiti yapılacak olup sonrasında arıza onarım işlemi uygulanacaktır.

1 - Kalorifer Filtresi Tıkanmış Olabilir

Kombi az ısınıyorsa bunun nedenlerinden birisi filtrenizde sorun olduğundan olabilir. Bu filtre kombi kalorifer dönüş borusu içinde yer alır ve genel amacı tesisat içindeki pislikleri tutmaktır. Şayet bu pisliklerinden ve sızmalardan kaynaklı tıkanma varsa kombiniz az ısınabilir. Bu alanın kontrol edilmesi, filtrenin temizlenmesi yada değişimi gerekebilir. Kalorifer filtresinin temizlenme işlemini dilerseniz servis çağırmadan sizde yapabilirsiniz.

Kombi ısıtma sistemlerinde filtre temizliği zaman zaman yapılmasını tavsiye ediyoruz. Kombi cihazlarından yüksek performans almak ve düşük yakıt tasarrufları için doğru kombi kullanımı mutlaka yapılmalıdır.

Kalorifer Filtresi Tıkanmış Olabilir

2 - Kombi Pompa Devri Düşük Olması

Kombi çalıştığı halde petekler yeteri kadar ısınmadan tekrar soğuyor yada sabit düşük bir ısıda çalışmaya devam ediyorsa pompa devrinde hata yaşanıyor olabilir. Kombi pompa arızalarının tespitini ancak kombi tamircisi yada servisi yapabilmektedir. Gerekli kontroller yapıldığında bu parçanın hatalı olması durumunda tamir olanağı bulunmaktadır. Kombi az ısınıyorsa teknik personelin pompayı mutlaka kontrol etmesi gereklidir. Aynı sorunu bir daha almamak için pompa devri standart şekilde ayarlanmalıdır.

Kombi Pompa Devri Düşük Olması

3 - Kombi Peteklerde Tıkanma ve Kireçlenme

Peteklerin tıkalı olması ve kireçlenme yapması nedeni ile kombiniz az ısınma sorunu yaşatabilir. Kombi yüksek derecede çalışsa dahi peteklerde sorun varsa yeterli ısı elde edilememektedir. Petekler zaman içerisinde tesisat suyundan kaynaklı içerde ve çoğu zaman petek alt kısımlarında birikinti, tortu, balçık ve pislikler oluşturur. Buda kombiden gelen sıcak suyun petek içerisinde tam dolaşımını engeller. Bir çok bakımsız kombi peteklerinde alt kısımlarında soğukluk üst kısımlarında çok sıcak bir durum oluşur. Bu nedenle peteklerinizi hemen şimdi el teması ile kontrol ediniz.

Kombi petek temizliği uzmanların tavsiyesi ile yılda 1 kere mutlaka yapılmalıdır. Kombi servis ve bakım firmalarından bu hizmet genelde son derece uygundur. Tüm kombi peteklerin içindeki su tahliye edilir, dip temizlenir ve temiz su ile ilk günkü durumuna getirilir.

Kombi Peteklerde Tıkanma ve Kireçlenme

4 - Kombi Ntc Sensör Arızası

Kombi neden az ısıtır nedenlerinden biride NTC sensör arızasıdır. Kombilerin hangi marka olursa olsun sıcaklık ölçme görevi bu parçadadır. NTC sensör arıza yaptığında genelde yeni sensör ile değişimi yapılmalıdır. Kişiselleştirilsene olarak sizin gözlemlerinizle NTC sensör arızasını tespit etmeniz çok zordur. Bundan dolayı lütfen servisimize ulaşarak uygun fiyatlarla bu hizmeti alabilirsiniz.

Kombi Ntc Sensör Arızası

5 - Ana Eşanjör Arızası ve Kireçlenme

Kombi ısısını düşük olması durumlarında mutlaka Ana Eşanjör kontrol edilmelidir. Kombinin ana parçalarından eşenjörün görevi önemli ve hassastır. Küçük gözenekelere sahip olan Eşanjör tıkanma ve kireçlenmeye müsaittir. Eğer kireçlenme ve tıkanma oluştuysa kombiniz yeterli seviyede ısı vermeyecektir.

Ana Eşanjör Arızası ve Kireçlenme

Kombi Arıza Onarım Tamir Bakım Servisi

Kombiler yeterinde ısınmıyorsa ve yüksek faturalarla karşılaşıyorsanız mutlaka önlemini alın ve kontrol yaptırınız. Üretgen kombi servisi firmamıza 444 10 69 bu numaradan ulaşarak profesyonel hizmet alabilirsiniz. Kombi servis ve bakım işlerinde 20 yılı aşkın deneyim ve tecrübe yanında en uygun ekonomik kombi servis ücretlerinden şimdi faydalanın.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir