Kombi Neden Sürekli Arıza Verir

Kombi Neden Sürekli Arıza Verir? 3 Önemli Detay

Kombiler birçok nedene bağlı olarak arıza verebilmektedir. Bunlardan en basitleri su basıncının düşmesi, gaz gelmemesi, hata kodunun düzeltilmemesidir. Eğer kombiniz sürekli arıza veriyorsa ilk olarak evde yapabileceğiniz adımları takip edebilir daha sonra çözüm bulamamanız halinde teknik servise başvurabilirsiniz. Servisler kombinizi detaylı bir şekilde inceledikten sonra sürekli arızaya sebep olan parçayı bulacaktır. Daha sonra yenisiyle değiştirilmesi halinde sorun çözülür.

Kombi Neden Sürekli Arıza Verir? 3 Önemli Detay mutlaka dikkatlice incelenmelidir. Uretgen kombi servisi olarak aksam ve mekanik dışında en belirgin gördüğümüz etken işçilik hatalarıdır. Kombi sahipleri ile yıllarca servis/müşteri ilişkisi kurmaktayız. Bir çok kombi sahibi tamir işlemi yapılan yerden sürekli hata ve arıza çıkardığını beyaz etmektedir. Buda doğal olarak tamirin ve servisin yetersizliği göstermektedir. 444 10 69 çağrı merkezimize ulaşarak bu tür sorunlara son verebilirsiniz.

Kombi Arıza Nedenleri

Kombilerin en çok arıza verdiği zamanlar kış aylarıdır. Özellikle son dönemde balkona koyulan kombiler eğer yeterli yalıtım ve koruma yapılmaması halinde sürekli arıza verebilir. Eğer kış ayları dışında da arızalarla karşılaşıyorsanız, bunun altında farklı nedenler yatar.

Kombi Arıza Nedenleri

Kombi Kurulum Hatası

Kombilerde ve evinizin içindeki kalorifer sistemindeki tesisat çok önemlidir. Yanlış boru kaynaklarına bağlantı yapılması, tesisatta kaçaklar olması, kaliteli radyatör vanalarının tercih edilmemesi ve güç bağlantısının yeterli yapılmaması kombinin sürekli arıza vermesine neden olur. Bu tür durumlarda servisinizi çağırıp tesisatınızı gözden geçirmeli ve sorun olan yeri çözüme kavuşturmalısınız.

Kombi Su Basıncı ve Ateşleme

Kombinin stabil ve sorunsuz şekilde çalışması için en gerekli detay su basıncıdır. Her kombide su basıncını gösteren bar bulunur. Bu bar 0’dan başlayarak 3’e kadar gidebilir.

  • 0 ve 1 arasında kombi sürekli arıza verir çalışmaz.
  • 1-2 bar arasında kombi stabil şekilde çalışır.
  • 2 barı geçmeniz halinde basınç yüksek olur ve tahliyeden su atar. Eğer tahliye borusunda bir sorun varsa basınç vanasının patlamasına neden olabilir.

Kombi Su Basıncı ve Ateşleme

Kombi Kullanıcı Hataları

Kullanıcı hataları genellikle farkında olmadan kombi ya da sıcak su ayarını kapatmak olmaktadır. Kombinizin yaz ve kış ayarını doğru bir şekilde yapmalısınız. Eğer yaz aylarında kışa getirirseniz kombiniz gereksiz yere çalışır, eğer kış aylarında yaz moduna alırsanız bu sefer de sadece sıcak su verir ve peteklerinizi ısıtmaz.

Kombi Gaz Problemleri

Gaz kesintisi, borularda tıkanıklık, gazın cihaza ulaşmaması gibi detaylar kombinin sürekli arıza vermesine sebep olur. Öncelikle evinizdeki gaz bağlantısını kontrol edin, bunu gazın bağlı olduğu ocakta ateş yakarak da deneyebilirsiniz. Daha sonra kombi vanasının kapalı olmadığından emin olun. Kombi vanaları genellikle borunun paralel yönünde olması halinde açık, 90 derece tersinde olması halinde kapalı anlamına gelmektedir.

Kombi Neden Sürekli Arıza Verir? 3 Önemli Detay yazımız hakkındaki olumlu olumsuz tüm düşüncelerinizi bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Üretgen kombi servis teknik birimlerimizle sizlere her konuda yardımcı olacağımızı unutmayınız.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir